Wdrażanie programu Death with Godness w kompleksowym centrum walki z rakiem

W 1997 r. Oregon stał się pierwszym państwem w Stanach Zjednoczonych, które uchwaliło ustawodawstwo, które oferowało wspomagane przez lekarza podejście do umierania dla osób dorosłych ze słabymi prognozami krótkoterminowymi.1 Ustawodawca stanu Waszyngton podążył za Oregonem ponad dziesięć lat później, prawie identyczne prawo, Washington Death with Godness Act, w listopadzie 2008 roku. Zgodnie z prawem, kompetentni dorośli przebywający w Waszyngtonie, których średnia długość życia wynosi 6 miesięcy lub mniej z powodu zdiagnozowanego stanu medycznego, mogą zażądać i samodzielnie podawać śmiertelne leki przepisane przez lekarz (tabela 1). W grudniu 2011 r. Łącznie 255 pacjentów uczestniczyło w programie Washington Death with Dignity.3 Spośród tych uczestników około 78% (i 81% z 596 osób z Oregonu) miało nowotwór jako rozpoznanie końcowe. Chociaż kilka artykułów dotyczyło doświadczeń pacjentów z chorobą nowotworową, członków rodziny i lekarzy dotyczących programów Death with Dignity w obu stanach, 4-18 żadne z nich nie odnosiło się do instytucjonalnych odpowiedzi na prawa. Biorąc pod uwagę nieustające wysiłki na rzecz wprowadzenia podobnych przepisów w innych państwach (w tym na Hawajach, w Pensylwanii i Vermont), 17, 19-21 coraz więcej instytucji opieki zdrowotnej może stanąć przed pytaniem, czy i jak odpowiedzieć na prośby o pomoc przy umieraniu . Ponieważ prawodawstwo to ma nieproporcjonalny wpływ na pacjentów chorych na raka i ich rodziny, reakcja na kompleksowe centrum walki z rakiem może być szczególnie pouczająca.
Seattle Cancer Care Alliance jest placówką opieki nad pacjentami z rakiem z Centrum Badań nad Rakiem Freda Hutchinsona, University of Washington i Seattle Children s, wszystko w Seattle, i jest jedynym National Cancer Institute – wyznaczonym kompleksem onkologicznym obsługującym Waszyngton , Wyoming, Alaska, Montana i Idaho. W odpowiedzi na prawo Waszyngtońskie Seattle Cancer Care Alliance opracowało program Death with Dignity, dostosowany z istniejących programów w Oregonie. W tym artykule opisano implementację i wyniki naszego programu Death with Dignity, zaprojektowanego w celu przestrzegania przepisów prawnych, zachowania bezpieczeństwa i zapewnienia jakości opieki nad pacjentem.
Metody
Kształtowanie polityki
Po znacznej wewnętrznej debacie, Seattle Cancer Care Alliance ustanowiło zasadę Death with Godność (patrz dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie), która została napisana przez dyrektora medycznego i zatwierdzona przez zwykłą większość członków Komitetu Wykonawczego Medycznego , co jest zgodne ze wszystkimi naszymi zasadami klinicznymi. Ponadto stworzyliśmy pakiety informacyjne dla pacjentów, lekarzy i rzeczników pacjentów (opisane poniżej) do użytku podczas procesu (dostępne na żądanie od odpowiedniego autora). Polityka i jej realizacja dotyczyły podstawowych aspektów programu, a także spraw bardziej kontrowersyjnych. Na przykład Seattle Cancer Care Alliance nie przyjmuje nowych pacjentów wyłącznie w celu uzyskania dostępu do naszego programu Death with Dignity. Zamiast tego, pacjenci są kierowani do Compassion and Choices of Washington, lokalnego stowarzyszenia krajowej organizacji zajmującej się rzecznictwem pacjentów, która zapewnia edukację i wsparcie osobom ściganym przez lekarza
[hasła pokrewne: endometrium przed okresem, rehabilitacja prądy, wazelina kosmetyczna zastosowanie ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrium przed okresem rehabilitacja prądy wazelina kosmetyczna zastosowanie